Загальна кількість переглядів сторінки

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я

 


ТИ ЯК?
https://www.howareu.com 

Вправа "Дихання тварини"

Разом весело і вправно

В дитячому колективі найкраще розвивати свій емоційний інтелект. Керувати власною свободою дитині складно, проте здорова атмосфера в дитячому колективі сприяє здоровому спілкуванню і гармонійним стосункам. Колективні сенсорні завдання із серії "Разом весело та вправно" стануть в нагоді в роботі з дітьми.
Вправа "Дихання листка"

ЗНЯТТЯ ЕМОЦІЙНОГО НАПРУЖЕННЯ
✅В рамках Всеукраїнської програми "Ти як?" підтримуючи ментальне здоров'я з дітьми старшої групи було проведено вправу "Слухаємо тишу".
✒️Метою вправи є розвиток самоконтролю, слухової уваги, зняття емоційного напруження, зниження рухової активності.
Під час виконання даної вправи дітям було запропоновано послухати тишу на уявному березі моря. За допомогою аудіозапису із шумом моря діткам вдалося поринути на берег моря та відчути насолоду і спокій від морських хвиль. По закінченню всі дітки поділилися своїми отриманими емоціями, розповіли, що саме почули під час прослуховування. І кожна дитина згадала приємні моменти відпочинку на морі, які залишилися в пам'яті після останнього відпочинку до військових дій.


ПОДІЛИСЬ СВОЇМ ДОБРОМ І ДОБРО ПОВЕРНЕТЬСЯ 
(ВІДПОВІДЬ ДІТЕЙ З ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛ. )
        Відповідь на наші листи доброти не забарилась. Діти з м. Зміїв, Харківської обл. надіслали листи доброти для дітей м. Кропивницького. Оскільки наш заклад приймав участь в акції, ми також отримали часточку доброти з прифронтової території.
        З дітьми у закладі провели бесіду. Згадали свої малюнки доброти, обговорили кожен отриманий лист, що саме дітки намагались передати у своїх малюнках.     
       🌼Метою заходу є формування уявлень вихованців про добро, навчання робити правильний моральний вибір, поважати людей, які творять добро, виховувати у дітей бажання бути милосердними, співчутливими та робити добрі справи.

ДИХАННЯ ЛИСТКА

        Дихання необхідне для життя і лежить в основі більшості функцій організму, воно є ключем до підтримання фізичного та психічного здоров'я. Звучить надто просто, адже щодня людина у стані спокою робить від 17 280 до 21 600 вдихів. Але якщо вірити експертам, більшість із нас дихає неправильно, "надто поверхнево". Як дихати правильно, яка користь глибокого дихання для здоров'я?! 
        З педагогами було проведено просту, але дуже корисну вправу на розвиток глибокого дихання "Дихання листка".
        Мета: зменшення рівня тривоги, тренування навиків правильного носового дихання; формування глибокого вдиху та сили видихуваного повітря.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ
🧸Є маленькі люди на планеті, Невгамовні, часом смішні, діти. З щирими та добрими серцями, З допитливими і чистими очима. Вони гідні найкращої долі. Нехай ніколи їх не спіткає горе. Нехай діти всієї Землі сміються дзвінко.
 ✅З нагоди Всесвітнього дня дитини було проведено заняття, під час якого розглянули права дітей.
👉Метою заняття є ознайомлення вихованців з їхніми основними правами, навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини, розвивати культуру дітей, виховувати дисциплінованість.                                                                                                                                                                                      
                                                                                              
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

        До Всесвітнього дня толерантності з закладі були проведені просвітницькі заняття щодо толерантного ставлення один до одного.
        Вихованці познайомились з поняттям «толерантність», виявляли основні риси толерантності, сформували правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Розвивали почуття колективізму, виховували чуйність, людяність, терпимість і небайдужість, почуття взаємодопомоги та дружнього прийняття іншої людини. 

ПОДІЛИСЬ СВОЇМ ДОБРОМ І ДОБРО ПОВЕРНЕТЬСЯ
✅До Всесвітнього дня доброти вихователі старших груп залучили батьків та дітей до створення малюнків  "Поділись своїм добром".
🌼Метою заходу є формування уявлень вихованців про добро, навчання робити правильний моральний вибір, поважати людей, які творять добро, виховувати у дітей бажання бути милосердними, співчутливими та робити добрі справи.
✉️Всі малюнки будуть спрямовані на підтримку дітей, які проживають на прифронтових територіях.





ДЕКЛАМУВАННЯ ВІРША ПРО ДОБРО

🌸До Всесвітнього дня доброти вихованці груп №12 декламували вірш «Доброта, як промінь сонця». 
🌸Даруймо добрі й теплі всім слова
Від щирої душі, ласкаво й тихо.
Бо в добрім слові сила є жива,
Яка відводить і біду, і лихо.
Вживаймо часто їх й несім тепло,
Щоб людське серце сонечком зігріти.
Щоб в цьому світі затишно було,
І кожному було в нім добре жити.


👉Мета: Вчити дітей розуміти й запам'ятовувати віршований твір, чітко й виразно промовляти його. Уточнити та збагатити знання дітей про добро і зло; розвивати в дитині духовно-моральні якості, вміння сприймати і створювати позитивні емоції; виховувати культуру спілкування, збагачувати словниковий запас; виховувати у дітей прагнення бути добрими, чуйними, виявляти у стосунках з оточуючими великодушність.


        13 листопада до Всесвітнього дня Доброти з дітьми середньої та старшої групи було проведено заняття "Вчимося доброти у сонечка". Під час заняття формували уявлення дітей про моральні якості людини, навчилися сприяти їхнім проявам у повсякденному житті. Виховували поребу в регулюванні своєї поведінки за свідомозасвоєними морально-етичними нормами; доброзичливі, дружні стосунки. Викликали позитивні емоції, навчилися взаємодіяти один з одним, знімати нервову напругу, говорити одне одному приємні слова - компліменти.                   





        Дітям дуже важко давати раду емоціям та накопиченій агресії - вони тільки вчаться розуміти та опановувати свої переживання. Дорослі можуть і мають допомогти малечі - навчити виходити з цього стану у не деструктивний спосіб, безпечний як для самої дитини, так і для світу навколо.         
        Підтримуючи ментальне здоров'я вихованців була запропонована гра "Бій подушками". Діти із задоволенням прийняли участь.

        Запорукою ментального здоров'я дитини є її емоційний інтелект. Дітям дошкільного віку ще складно оцінювати свій емоційний стан.                                                    Саме під час гри малюки вчаться розуміти та усвідомлювати власні емоції.
       Сьогодні увагу дітей захопили вправою "Мішечок емоцій".  В мішечок складали різні предмети, які мали на меті пробудити в дитині ті, чи інші емоції. Діти, обираючи певний предмет, ділились, що відчувають  тримаючи в руках цей предмет.  Як дітям? Було інтерактивно та весело!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                
        Відчувати роздратування цілком природньо, особливо зараз, коли стрес і втома стали буденністю. Уміння екологічно відредагувати руйнівні емоції допомагають бути ментально здоровими.
        Працюючи з дітьми разом з ними ми самі щодня закріплюємо навички виражати свої емоції, шукати ресурси та берегти внутрішній баланс.
        Під час виконання вправи "Чарівний клубок» діти концентрували увагу на приємних спогадах, знімали емоційну напругу, смуток, втому.


10 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я З ПЕДАГОГАМИ БУЛО ПРОВЕДЕНО ЗАНЯТТЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГОВОЇ РОБОТИ "ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я ПЕДАГОГІВ"


10 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я БУЛА ПРОВЕДЕНА ПРОСВІТА БАТЬКІВ У ВИГЛЯДІ БУКЛЕТІВ





ДЛЯ КОГО І ДЛЯ ЧОГО "ТИ ЯК?"

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.

Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А “Ти як?” допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

СКАЖИ ЧЕСНО, ТИ ЯК?

МЕНІ НЕ ОК                                         МЕНІ ОК 
          Хочу дізнатися                                    Але я  хочу знати, 
        як собі допомогти                              як допомагати іншим

ВІДПОВІДІ НА ЦІ ТА БАГАТО ІНШИХ ЗАПИТАНЬ Є В АПТЕЧЦІ ШВИДКОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ.

В аптечці зібрані прості вправи для заспокоєння та поради для стійкості. Вона буде корисною всім, хто рідко чи часто відчуває емоційне спустошення, втому, напругу в тілі, паніку, злість, сум.

А також тим, хто хоче підтримати своїх близьких. Аптечка зроблена в pdf-форматі, тому її легко завантажити на смартфон чи комп’ютер, тримати під рукою та використовувати за необхідності.



ТЕХНІКИ САМОДОПОМОГИ


СКАЖИ ЧЕСНО, ЯК ТИ? Соломія Вітвіцька














Немає коментарів:

Дописати коментар

  Бесчасна Юлія Олексіївна практичний психолог ДНЗ №14 "Калинка"        Освіта: Вища. Закінчила КДПУ ім. В.Винниченка у 2009 році ...